PANELÁKOVÉ KUCHYNĚ

Většinou se pro změnu panelákové kuchyně rozhodneme zároveň s přestavbou bytového jádra. Důraz se klade na přijatelnou cenu, moderní vzhled a maximální využití prostoru. Nové řešení kuchyně tak nemusí zachovat původní dispozice.

Paneláková kuchyně pak většinou umožní zvětšit prostor kuchyňské linky tak, že bude mít tvar písmene L. Protože v panelákové kuchyni nebude nikdy místa nazbyt, zařizujeme ji s rozmyslem a kupujeme jen to, co budeme opravdu potřebovat.

Vhodné rozmístění elektrických spotřebičů by neměl být problém v případech, kdy proběhla rekonstrukce bytového jádra. Původní kuchyně často nebyla vybavena myčkou. Její umístění je vhodné poblíž dřezu. S novou elektroinstalací si múžeme dovolit i varnou nebo indukční desku. Dobře nám poslouží i plynový sporák.

Hlavní pracovní plocha by měla mít minimálně 100 cm a měla by být umístěna mezi sporákem a dřezem. Počítat by se mělo ještě s menšími odkladými plochami. Důležitá je také výška pracovní plochy. Většina výrobců je schopna výšku přizpůsobit vašim požadavkům. Osobám mešího vzrůstu stačí plocha ve výši 85 cm, vyšším 90 cm a více. Nejlépe je vyzkoušet si několik nabízených výšek.

Většina prodejen nabízí kuchyňské sestavy na míru a je opravdu z čeho vybírat. Modní výsuvné kontejnery jsou do malé kuchyně výborným řešením, protože jsou prostornější a zároveň přehlednější než poličkové skříňky. Pro menší prostory panelákové kuchyně je vhodnější upřednostnit světlé barvy, které prostor opticky zvětší.

Tagy: panelákové kuchyně, nadop, schüller, maxx, gorenje, na míru, sýkora, panelákové, koryna, levné