Levné kuchyně

Rekonstrukce kuchyně tvoří v našem rozpočtu nezanedbatelnou položku. Tedy aspoň většinou. Každý nemá statisíce, které by chtěl do nové kuchyně investovat, a přesto chce mít kuchyň moderní a praktickou.

Nejlevnější pořízení kuchyně bude, zhotovit si ji sám. K tomu doporučuji ale přistoupit pouze v případě, že jste opravdu zruční a máte s touto činností již zkušenost. V opačném případě by se nám levná kuchyně mohla nejen prodražit, ale ani by nesplnila naše očekávání. Pokud se přece rozhodnete vybudovat kuchyň svépomocí, platí pro pro vás stejný postup, aspoň zpočátku, jako pro ostatní,co si budou kupovat hotové zboží, zaplatí řemeslníky nebo osloví kuchyňské studio.

Nejprve si vytvořte seznam všeho, co se může promítnout do rozpočtu rekonstrukce kuchyně – vypracování projektu, stavební práce, kuchyňská linka, obklady, osvětlení případně nové spotřebiče.

Pokud si budete pořizovat pouze novou kuchyňskou linku a chcete levnou, máte tyto možnosti:

1)zhotovit si ji svépomocí

2)najít si zručného řemeslníka

3)najít na internetu firmu, která vyrábí nebo prodává kuchyně, zadat poptávku s požadavky a maximální cenu

4)najít si firmu, která nabízí kuchyň od různých výrobců

5)navštívit prodejnu s nábytkem a koupit kuchyňskou linku hotovou

6)vyhledat kuchyňské studio

Hypermarkety, ale i většina prodejem s nábytkem má ve svém sortimentu levné kuchyně. Vyplatí se nekupovat hned, ale počkat na slevy, kdy můžeme za cenu levné kuchyně koupit kvalitní kuchyňskou linku. Než se rozhodnete pro novou kuchyňskou linku, ujistěte se, že vybraný nábytek je odolný vůči opotřebení, zaměřte se na nejvíce namáhavá místa jako jsou např. závěsy dvířek, posuvy zásuvek, hrany skříněk.

Tagy: levné kuchyně, mrazničky, ledničky, odsávače, nádobí, hanák, myčky, ikea, digestoře, oresi