MODERNÍ KUCHYNĚ

Moderní kuchyně se vyznačují celou řadou charakteristic­kých rysů.

Nejtypičtějším rysem moderní kuchyně je spojení kuchyňského prostoru s prostorem obývacím. Tím vznikla nutnost klást větší důraz na celkový vzhled vzniklého prostoru i na jeho jednotlivé komponenty. Pokud se chcete o spojení kuchyňských prostor s obývacími tak typických pro moderní kuchyně dozvedět víc, doporučuji si přečíst článek v sekci Kuchyně na míru.

Typickými zástupci moderních kuchyní jsou především kuchyně ve stylu retro a techno.

Již podle názvu retro poznáte, že se jedná o návrat do časů minulých, alespoň co se týče vybavení kuchyně. Styl retro se vyznačuje volbou oblých tvarů nábytku, který stojí většinou na nožkách nebo soklech. Na jeho výrobu se používá masivní dřevo nebo jeho imitace. Doplňující barvy jsou světlé. Na pomomoc vyznavačům retra přišli i výrobci elektrospotřebičů s jejich ucelenou řadou ve stylu retro.

Sladit tento styl nábytku s moderními spotřebiči je náročné a bude záležet jen na vás, jak se s tím vypořádáte. Jestli vznikne elegantní propojení minulosti se současností nebo neuspořádaný, přeplácaný interiér. Pokud budete postupovat s citem, můžete vytvořit oku lahodící kontrasty.

Dalším rozšířeným stylem moderní kuchyně jsou kuchyně v technostylu. Styl techno se vyznačuje tím, že je to pravým opakem předchozího retrostylu. Pro technostyl je příznačná tvarová strohost a jednoduchost, upřednostnění variabilních kuchyňských modulů, technicky nejdokonalejších spotřebičů a doplňků. Používaný materiál je především kov, sklo a plasty. Vzhledově se jedná o styl vyznačující se maximální účelností a atraktivitou. Příznačné pro tento styl jsou studené barvy. Při zařizování kuchyně v technostylu je třeba si dát pozor, aby konečný dojem nebyl příliš studený, neosobní až sterilní.

Tagy: moderní kuchyně, kuchyňská linka na míru, mozaiky, návrh kuchyně, designové kuchyně, paneláková kuchyně na míru, hanák fórum, rustikální kuchyně na míru, cenově dostupné kuchyně, moderní kuchyně na míru