Moderní kuchyně

MODERNÍ STYL

Moderní kuchyně představují v současné době nejnovější směr, kterým se kuchyně vyvíjí. Je pro ně typická vysoká kvalita použitých materiálů, celkového technického zpracování i designu. Velký důraz se klade na čistotu a dodržování přisných hygienických standardů.

Současné moderní kuchyně jsou velmi různorodé. Naleznete mezi nimi jak střidmější modely snažící se reprezentovat všeobecně příjímané moderní trendy (ty vydrží v módě po dlouhá léta), tak i vyložené módní výstřelky aktuální pouze pro pár let.

CHARAKTERISTIKY KUCHYNÍ V MODERNÍM STYLU

Moderní kuchyně se od rustikálních liší mimo jiné svým členěním. Zatím co u rustikálního stylu se používá členění vertikální, snažící se oddělit jednotlivé části kuchyně od sebe, tak jak to dělaly naše babičky, u moderních kuchyní je typické naopak členění horizontalní. Výjímkou nejsou dlouhé police často umístěné nad sebou. Moderní kuchyň poznáte také podle širokých a nízkých dvířek. Otevíraní kuchyňských dvířek bývá velmi propracované. Jako držadlo může sloužit lišta na horním okraji dvířek nebo se dvířka dokonce otevírají samy po mírném zatlačení.

Charakteristickým znakem moderních kuchyní je spojení kuchyňského prostoru s prostorem obývacím. Výhodám tohoto řešení se podrobněji věnujeme v sekci kuchyně na míru. Moderní variantou je použití tzv. kuchyňských ostrovů. Ty bývají často orientovány právĚ do otevřeného obývacího prostoru a umožňují i člověku, co zrovna pracuje v kuchyni, být v centru dění. Na kuchyňském ostrově bývají umístěny nejdůležitější části kuchyňského vybavení jako sporák nebo i dřez tak, aby bylo vše po ruce.

Z barev je pro moderní kuchyň typická bíla, červená, černá, šedá nebo bordová. Barvy jsou provedené ve velmi vysokém lesku. Nejčasteji se při výrobě moderních kuchyňských linek používají materiály fóliované, lamino, a materiály lakované do vysokého lesku. Dřevo se používá spíše v rustikálním čili venkovském stylu a u moderních kuchyní se používá mnohem méně.

Všechny tyto výše zmiňované znaky si můžete názorně prohlédnout v naší fotogalerii moderních kuchyní přímo pod tímto článkem.

KUCHYŇSKÉ SPOTŘEBIČE, VYBAVENÍ A DOPLŇKY VHODNÉ K MODERNÍMU STYLU

Současné kuchyňské spotřebiče do moderního stylu perfektně zapadají, a tak je můžeme nechat viditelně vystavené(na rozdíl od rustikálního stylu). Skvěle se hodí vybírat kuchyňské spotřebiče v moderním kovovém provedení. Samozřejmostí je i kuchyňská baterie nebo digestoř, které původně z profesionálních kuchyní pronikly do vybavení běžné kuchyně.

Nesmírně praktické a elegantní je, že je možné úložný prostor kuchyňské linky zcela uzavřít posuvnými panely a vytvořit tak jednolitou barevnou stěnu. Tuto možnost oceníte třeba při návštěvě přátel a při podobných příležitostech.

Kuchyňské desky se drží celkového horizontálního členění moderní kuchyně a jsou vyrobeny z vysoce odolných materiálů jako je umělý nebo přírodní kámen, sklo nebo ze speciálních lakovaných vysoce lesklých povrchů. Na prvním místě je hygiena a snadné čištění.

Na obklad kuchyně se v moderním stylu téměř nepoužívají keramické obklady. Místo toho se používají hladké obklady s velkou plochou, jak často uvidíte v našich fotogaleriích.

Rozlišujeme dva styly moderních kuchyní. Moderní kuchyně v retrostylu a moderní kuchyně v technostylu. Podrobněji o nich v sekci moderní kuchyně.

RUSTIKÁLNÍ KUCHYNĚ VS. MODERNÍ KUCHYNĚ

Pokud i přes atraktivní vzhled a precizní technické provedení dáváte radši přednost klasičtějším kuchyním, můžete zkusit kuchyně rustikální. Prohlédnout si je můžete v sekci kuchyně fotogalerie rustikální. I rustikální kuchyně se v dnešní době vyrábí moderními technologickými postupy a s ohledem na hygienické požadavky jsou naprosto srovnatelné s kuchyněmi moderními.

FOTOGALERIE MODERNÍCH KUCHYNÍ

Ale žádné povídání nenahradí pohled na vlastní oči. Připravili jsme pro vás fotogalerie moderních kuchyní od nejznámějších tuzemských i zahraničních výrobců. U každé fotogalerie je uveden konkrétní model kuchyně a zdroj, ze kterého jsme fotografie čerpali. Fotogalerie jsme sestavovali s ohledem na to, nabídnout vám co nejrozmanitější představu o moderních kuchyní. Další fotogalerie budeme postupně přídávat.

Můžete si prohlédnout i nabídku konkrétních výrobců nebo fotogalerie kuchyní členěných podle stylu. Další fotogalerie naleznete v sekcích kuchyně fotogalerie ORESI, kuchyně fotogalerie IKEA, kuchyně fotogalerie HANÁK, kuchyně fotogalerie KORYNA, kuchyně fotogalerie SÝKORA, kuchyně fotogalerie GORENJE, kuchyně fotogalerie MAXX, kuchyně fotogalerie Schüller, kuchyně fotogalerie NADOP, KUCHYNĚ FOTOGALERIE RUSTIKÁLNÍ, KUCHYNĚ FOTOGALERIE MODERNÍ, KUCHYNĚ FOTOGALERIE OŘECH, KUCHYNĚ FOTOGALERIE PANELÁK

Pro obecné informace o kuchyňských fotogaleriích je připravena sekce kuchyně fotogalerie.

Tagy: kuchyně fotogalerie moderní, nadop, schüller, maxx, gorenje, na míru, sýkora, panelákové, koryna, levné

model:ELBA ZDROJ:http://www.maxxkuchyne.cz

Číst více «

model:NX 602 ZDROJ:http://www.nexttradestore.cz

Číst více «

model:DIANA ZDROJ:http://www.koryna.cz/

Číst více «

model:PROGRES ZDROJ:http://www.hanak-nabytek.cz

Číst více «

model:CRYSTAL ZDROJ:http://www.sykora.eu/

Číst více «

model:PULITA SORANO ZDROJ:http://www.kuchyne-oresi.cz/

Číst více «

model:DELTA ZDROJ:http://www.g-k.cz

Číst více «