DIGESTOŘE

Digestoře neboli odsavače par.

Při výběru digestoře kromě výkonu rozhoduje vzhled.

Odsavače dělíme na odtahové a cirkulační Na výběr jsou komínové, krbové, výsuvné nebo zvonové. Odtahové odsavače odvádějí znehodnocený vzduch mimo prostor kuchyně. Pokud není možnost odvodu výparů mimo místnost, existuje možnost, vrátit vzduch po vyčištění ve filtrech zpět. Odstraněny jsou však jen některé komponety ze vzduchu v závislosti na účinnosti filtru. Vlhkost odstraněna nebude. Podle frekvence vaření je nutno pečovat o filtry. Uhlíkový vyměnit za 3 až 6 měsíců, filtr na záchyt mastnoty čistit minimálně 1× za dva týdny.

Pokud si chcete ušetřit práci s výměnou filtrů, jsou na trhu dostupné i odsavače par v bezfiltrovém provedení s lapačem tuku. Některé odsavače jsou vybaveny optickými ukazateli nasycennosti filtrů.

Cirkulační odsavače se využívají tam, kde není možnost odvádění vzduchu mimo místnost nebo je odtahové potrubí nefunkční např. ve starších panelových domech.

Některé typy digestoří umožňují odvádění výparů jak odtahem, tak cirkulací podle momentálsní potřeby.

Digestoře mají většinou alespoň dvě rychlosti a možnost vložení filtrů. Luxusní modely jsou vybaveny i posuvným štítem, který lze spouštět, a tak odsávat výpary z potřebné výšky.

Výrobci nabízejí odsavače par z mnoha druhů materiálů a v různých tvarech a velikostech. Nejčaastěji jsou z hliníku a nerezu, modní je kombinace se skleněnými prvky.

Vybrat si můžete mezi značkami AEG, ARISTON, AMICA, BAUMATIC, BOSCH, BEST, CATA, FAGOR, ELECTROLUX a dalšími.

Tagy: digestoře