kuchyňská DVÍŘKA

Vyznavači moderních trendů upřednostní kuchyně v moderním stylu. Pro moderní kuchyně jsou typické čisté linie a střízlivé jednoduché tvary. Na výběr jsou kuchyně mnoha barev a provedení. Vedou pastelové lesklé barvy. Rozdíl v cenách jednotlivých kuchyní záleží hlavně na použitém materiálu a jeho odollnosti vůči opotřebení.

Nejpoužívanější a cenově nejvýhodnější jsou kuchyně s dvířky z lamina. Jedná se o odolný materiál s dlouhou životností a minimální potřebou údržby.

Dvířka MDF potažená plastovou fólií, jedná se opět o vděčný odolný materiál s dlouhou životností. Odstíny magnolia, bronze, ocean metalic Lakovaná dvbířka – lak zaručuje pevnost, odolnost a barevnou stálost. Na trhu je široká škála barev a odstínů. Lze zvolit lesklou a matnou variantu.

Dýhovaná dvířka – jedná se o levnou imitaci dřeva. Na MDF desce je nalepená tenká vrstva dřeva.Ve srovnání s ním má vyšší odolnost proti mechanickému poškození a je tvarově stálejší.

Dvířka z masivu – jsou náročnější na údržbu a náchylnější k poškrábání.

Celoskleněná dvířka zasazená v tenkém rámečku jsou snadno udržovatelná a kuchyňské lince dodávají lehkost a svěžest.

Zavírání dvířek žaluziemi oceníme zejména v malém prostoru, kdy nebudou překážet otevřená dvířka a budeme mít lepší přístup do skříňky. Nutným předpokladem je tichý chod a lehký pohyb.

K úspoře místa se používají i skládaná dvířka, jsou ale méně častá.

Podle názoru odborníků se ale příliš nevyplatí pořizovat si pouze nová kuchyňská dvířka, protože moc neušetříte. Dvířka totiž představují až 70% z celkové pořizovací ceny kuchyňské linky.

Tagy: kuchyňská dvířka