kuchyňské MOZAIKY

Mozaiky jsou jedním z nejmodernějších obkladů a Vaší kuchyni dodají ráz jedinečnosti. Nejčastěji se pokládá tak, že se vytváří nejprve samotný obrazec, a ten se pak zasazuje do větší plochy.

Historie mozaiky sahá hluboko do minulosti. Mozaika se využívala již ve starověkém Řecku od 6. stoleti př.n.l. Nejčastěji se vytvářely kamenné mozaiky k výzdobě podlah, skleněnné mozaikové kolíčky se vyráběly již v 7 a 8. století na benátském ostrově.

Od té doby se výrobní postupy i vzhled neustále vyvýjely. Na trhu je v současné době široký výběr materiálů. Mozaiky kamenné, keramické, skleněné, z přírodních perel, z křišťálového skla, z kokosů apod. Vyrábí se jednak původní metodou ručně nebo se k výrobě používají moderní technologie. Módní jsou droboučké mozaiky, které vynikají zejména v protikladu se stále se zvětšujícími formami obkladů.

Mozaika má v interíéru široké uplatnění a stále více se využívá i v prostoru kuchyně. Práce s ní nabízí využít své umělecké schopnosti a navrhnout si tak ojedinělý doplněk. Pokud si na vlastní tvorbu netroufáte, múžete si vybrat mozaiku již složenou, kterých je na trhu nepřeberné množství nebo využít návrhů profesionálního designéra.

Materiál na mozaiku umístěnou v kuchyni je nutno vybrat s ohledem na plánované umístění, aby nás pak nezatěžoval náročnou péčí např. při umístění v blízkosti pracovní plochy.

Tagy: kuchyňské mozaiky