kuchyňský ROBOT

Do každé moderní kuchyně patří nenahraditelný pomocník kuchyňský robot.

Připomeňme si, že běžně používaný název robot, byl prvně použit ve hře Karla čapka RUR ve 20 letech minulého století. Od té doby se název rychle rozšířil a vžil.

Na trhu je výběr z velkého množství kuchyňských robotů. Je nutné si předem ujasnit jak často budeme robot používat a kolik funkcí budeme potřebovat. Nezanedbatelný je i dostatek úložného prostoru ve skříni nebo na kuchyňské lince, pokud by se stal trvalým vybavením kuchyně. Ruční robot zabere méně místa a je skladnější než větší stabilní. Od ručního robota samozřejmě nemůžeme vyžadovat funkce ve větším rozsahu.

Že jste si vybrali správně, poznáte podle toho, že kuchyňského robota do skříně neuklidíte, nýbrž získá čelné místo na vaší kuchyňské lince.

Kvalitní robot musí mít dostatečný výkon motoru a dostatečně velkou nádobu na zpracované suroviny. Musí ovládat šlehání, míchání, mletí, hnětění, nastrouhat sýr, namlít ořechy, případně vyšťavit ovoce a zeleninu. Zvlášť inteligentní robot sám rozpozná druh a množství zpracovávaného materiálu a přizpůsobí tomu výkon a rychlost.

Nutností je snadné rozložení a mytí jednotlivých dílů v myčce.

Důležité je hledět na stabilitu a dostatečné přichycení ke kuchyňské lince. Většina robotů je vybavena přísavnými úchyty. Někteří výrobci umožňují dokupování dalšího příslušenství postupně.

Tagy: kuchyňský robot