MYČKY NÁDOBÍ

Myčky nádobí šetří čas, vodu a energii, a proto se stávají stále častěji nepostradatelným pomocníkem v našich domácnostech.

Při koupi myčky bychom měli hledět na spotřebu energie, vody a hlučnost daného modelu.

Moderní myčky jsou vybaveny několika kompletními mycími programy. Základním programem, intenenzivní programem pro mytí silně zašpiněného nádobí, rychlým a energeticky úsporným programem pro slabě znečištěné nádobí nebo programem na sklo.

Novější modely myček jsou vybaveny senzorickým programem, který vyhodnoti míru znečištění nádobí a podle toho nastaví vhodné parametry mytí. Tento senzorický neboli automatický program je nejen účinný, ale i energeticky úsporný. Některé myčky nabízejí úsporné režimy mytí za nižších teplot 30–40 C. Praktická je i poloviční náplň. Mají i spostu dalších funkcí např. nastavení času mytí. Nové bezpečnostní systémy zajišťují zabezpečení přívodní hadice vody a zabezpečení proti přetečení vody. Obecně platí, že čím vyspělejší spotřebič, tím dokonalejší způsob ochrany.

K běžnému vybavení myček patří výškově nastavitelné koše na nádobí, díky nimž můžeme prostor maximálně využít a další rozmanité držáky a košíky. Uživatelský komfort výrazně ovlivňuje i hlučnost myčky, především když je kuchyň spojena s obývákem.

Podle typu dělíme myčky na volně stojící a vestavné s panelem a vestavné plně integrované.

Myčky volně stojící jsou jednak stolní a jednak klasické velké. Volně stojící myčky se umísťují většinou pod kuchyňskou linku nebo je lze zabudovat přímo do kuchyňské linky, stačí odstranit vrchní víko. Nelze však tyto myčky skrýt za dvířky.

Vestavné myčky jsou vhodné k zábudování do kuchyňské linky.

K dispozici jsou myčky různých tvarů, velikostí, výšek, šířek a použitých materiálů. Užší myčka nádobí pojme 8 – 9 sad nádobí a je vhodná pro jednu až dvoučlennou domácnost. Širší myčka nádobí je určena vícečlenným domácnostem, neboť je schopna pojmou až 14 sad nádobí. Stolní myčky jsou vhodné do malých bytů nebo kanceláří.

Na trhu jsou k dostání i myčky kombinované s varnou deskou a troubou.

Nejnovější myčky jsou tzv. zásuvkové. Umožňují pohodlnější přístup a vybrat si lze mezi 6ti nebo 12ti soupravami v jedné nebo ve dvou zásuvkách.

Tagy: myčky nádobí