ZÁCLONY do kuchyně

Záclony, bez kterých si naše babičky nedovedly útulný domov představit, nejsou již v moderních interiérech samozřejmostí. Přesto záclony mají stále své zastánce, kteří si bez nich nedovedou byt představit.

Pokud chcete změnit rychle a levně vzhled kuchyně, docílíte to určitě novými záclonami. Na trhu je velký výběr v metráži nebo kusových hotových záclon z různých druhů materiálu, barev a rozměrů. Vybrat si lze záclony s potiskem nebo bez potisku, s bordurou, žakárové, provázkové nebo ručně malované. Záleží jen na našich představách. Snadná údržba se již stala samozřejmostí.

Moderní a velice působivé jsou záclony na způsob japonských stěn – závěsové panely. V nové výstavbě, kde okna jsou často až k zemi a používají se zároveň jako dveře na balkon nebo terasu, zajistí nejen jedinečnost, ale jsou i praktické. Závěsové panely lze využít i jako závěsy nebo k předělu místnosti. Netradičně v kuchyni oddělí obytnou část od kuchyňského prostoru. Výrobci nabízejí již hotové závěsové panely v různých barevných provedeních a vzorech.

Zajímavé a stále oblíbené jsou provázkové záclony. Výběr je opět z velké škály barev a odstínů a hotové provázkové záclony se vyrábějí ve více rozměrech. Netradiční je kombinace klasické záclonoviny a třásní ve spodní části, což působí neotřelým dojmem.

Tagy: záclony do kuchyně